مزایای استفاده از کاندوم در رابطه جنسی

مزایای استفاده از کاندوم

مزایای استفاده از کاندوم در رابطه جنسی

کاندوم یکی از وسایلی است که بهداشت و امنیت یک رابطه جنسی را تامین کرده و حس رضایت و آرامش را به طرفین رابطه ی جنسی منتقل می کند. برای همین توصیه می شود از کاندوم برای تمامی رابطه های جنسی استفاده شود. در ادامه متن مزایای استفاده از کاندوم در رابطه جنسی توضیح داده می شود.

 

مشاهده کنید : بهترین کاندوم تاخیری و خاردار برای زوج ها کدامند ؟

کاندوم را می توان مهمترین ابزار در انجام یک رابطه جنسی موفق قلمداد نمود. انسان به دلیل نیاز ذاتی خود باید به صورت دوره ای نیاز جنسی خود را، که یکی از مهمترین نیازهای اوست، برطرف نماید به همین دلیل می تواند برای انجام آن از شیوه های مختلفی استفاده کند. اصولی ترین و مناسب ترین راه رفع نیاز جنسی برای خانم ها و آقایان، انجام رابطه جنسی با جنس مخالف است. برای انجام رابطه ی جنسی باید تمامی موارد بهداشتی و مراقبتی لحاظ گردد تا هر دو طرف از انجام یک رابطه احساس رضایت و لذت نمایند. برای انجام چنین رابطه ای باید از کاندوم استفاده نمود. به صورت کلی کاندوم به پوششی گفته می شود که قابلیت ارتجاعی بالایی داشته و بر روی آلت جنسی مردانه کشیده شده، و از تماس فیزیکی آن با اندام جنسی زن جلوگیری می کند. همچنین کاندوم و از ریزش مایع منی به داخل واژن نیز جلوگیری می کند.

 

 

کاندوم در دو نوع زنانه مردانه تولید می شود. و هر کدام از انواع زنانه و مردانه نیز در انواع و مدل های مختلفی تولید می شوند که هر انواع کاندوم خاصیت و ویژگی های خود را دارد. محبوب ترین انواع کاندوم در ایران مدل های خاردار و تاخیری هستند که هر کدام از آنها به نوعی انجام یک رابطه جنسی را برای طرفین لذت بخش تر می کنند. به همین دلیل بهتر است برای استفاده از هر نوع از کاندوم ها اعتدال رعایت شود، زیرا استفاده مکرر از هر کدام می تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای دستگاه تناسلی طرفین شود.

کاندوم وسیله ای است که اگر به صورت مناسب و در زمان درست استفاده شود، میزان شکست استفاده از آن 3 نهایتا 3 درصد خواهد بود. به همین دلیل استفاده از آن باعث ایجاد حس آرامش برای زوجین در یک رابطه ی جنسی می شود. این محصول دارای مزایای فراوانی است در ادامه این متن مزایای استفاده از کاندوم در رابطه جنسی توضیح داده می شود.

مزایای استفاده از کاندوم در رابطه جنسی

مزایا و ویژگی های استفاده از کاندوم

کاندوم وسیله ای است که وجود آن در یک رابطه جنسی لازم است. همچنین مزایای استفاده از کاندوم بسیار زیاد و متنوع می باشند. اولین و مهمترین مزیت و مزایای استفاده از کاندوم جلوگیری از انتقال بیماری های مختلف است. گاها مشاهده می شود که یکی از زوجین در دوره ای از زندگی خود به بیماری های مقاربتی و یا هر بیماری دیگری مبتلا می شوند، و لازم است در این دوران برای انجام هر گونه رابطه ی جنسی از کاندوم استفاده شود. معمولا بیمارهای خطرناکی مثل سیفلیس، سوزاک، هپاتیت، هرپس، ایدز، عفونت های گنوره و غیره از طریق رابطه ی جنسی قابلیت انتقال دارند، و به همین دلیل می توان احتمال انتقال آنها را با استفاده از کاندوم به حداقل رساند. با این تفاسیر می توان اعلام کرد که، در صورت استفاده صحیح از کاندوم امکان انتقال هیچگونه بیماری وجود ندارد.

کاندوم همچنین  از بارداری های ناخواسته جلوگیری می کند و اسپرم پس از خروج به داخل این محصول می ریزد و به همین دلیل می توان با آرامش خاطر بیشتری رابطه جنسی خود را انجام داد.

مزایای استفاده از کاندوم

کاندوم در مدل هایی خاصی مثل خاردار و تاخیری باعث افزایش لذت جنسی در طرفین می شود، و به همین دلیل زوجینی که تمایل دارند در رابطه ی جنسی خود به اوج لذت برسند، می توانند از کاندوم های خاص مثل تاخیری، خاردارو تنگ کننده و غیره استفاده کنند. به همین دلیل می توان یکی از مزایای استفاده از کاندوم را افزایش لذت جنسی قلمداد نمود.

کاندوم همچنین برای آقایانی که دارای انزال زودرس هستند نیز بسیار مناسب است. در صورت استفاده کاندوم برای این افراد، سطح تماس آلت آنها با اندام جنسی شریک جنسی کاهش می یابد، و همین باعث می شود که انزال در مرد به تاخیر افتاده و یک رابطه جنسی برای طرفین رضایت بخش باشد.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید